Logistyka i transport – twój pomysł na biznes na Słowacji

Firmy logistyczne i transportowe muszą radzić sobie z brakiem zasobów ludzkich i słabą infrastrukturą, głównie w środkowej i wschodniej części Słowacji. Specjaliści podkreślają, że trzeba reagować na rynek i podnosić jakość usług, utrzymując ceny w na przystępnym pułapie dla swoich klientów. Nawet te przejściowe niedogodności nie zmieniają ogólnej sytuacji, sektor wciąż się rozwija i ma się dobrze. Przemysł motoryzacyjny reprezentuje potencjał do wzrostu usług logistycznych. Jest to także okazja dla zagranicznych firm do zwiększenia działalności na Słowacji.

Zakładasz firmę na Słowacji? Szukać godnego zaufania specjalisty, który pomoże przejść ci przez wszystkie formalności zw. z przekładami dokumentów, informacji i materiałów biznesowych? Pomyśl o współpracy z profesjonalistami, którzy mogą pochwalić się nie tylko bogatym portfolio, ale i cieszą się uznaniem wśród klientów.

Dlaczego Słowacja?

Słowacja jest idealnym miejscem do inwestowania ze względu na polityczną stabilność gospodarczą wzmocnioną wspólną walutą europejską euro, konkurencyjnym i atrakcyjnym opodatkowaniem oraz dostępnością wysoko wykwalifikowanej i wykształconej siły roboczej zapewniającej najwyższą produktywność pracy w regionieprzy korzystnych kosztach pracy.

To nie wszystko. Za Słowacją przemawia o wiele więcej argumentów. Jakich? Oto niektóre z nich:

  • rosnąca infrastruktura,

  • duży wybór gruntów przemysłowych i biur dostępnych do kupienia lub dzierżawy,

  • zharmonizowane zachęty inwestycyjne,

  • wysoki potencjał innowacyjny w zakresie projektów badawczo-rozwojowych,

  • dogodne położenie w sercu Europy, między Polską, Węgrami, Austrią i Czechami.

Co zyskasz wchodząc na rynek słowacki?

  • strategiczne położenie między Wschodem i Zachodem, które przekłada się na duży potencjał eksportowy,

  • wspólną europejską walutą euro,

  • stabilność – kraj ten cieszy się pozytywnym oceną ze strony międzynarodowych firm ratingowych.

Gdzie celować poza sektorem logistyki i transportu? Obecnie najlepsze możliwości inwestycyjne obserwuje się w sektorach badań i rozwoju, projektowania i innowacji, centrów technologicznych, rozwoju technologii ICT i SW, BPO, sektorów zaawansowanych technologii i turystyce.

Dodatkowe możliwości można znaleźć w tradycyjnie silnych sektorach z potencjałem wzrostu na Słowacji: inżynieria maszyn i precyzyjnych, motoryzacja, metalurgia i obróbka metali, elektronika i chemia i farmacja. Pomysłem jest także wspomniana logistyka i transport.

To powody, dla których przedsiębiorcy wybierają Słowację

Słowacja to przede wszystkim bezpieczne środowisko inwestycyjne: stabilność polityczna i gospodarcza. Jest najszybciej rosnącym członkiem strefy euro. Lider w zakresie ochrony praw rzeczowych, a także lider krajów Europy Środkowo-Wschodniej pod względem produktywności pracy. Za naszym sąsiadem przemawia też stale rozwijająca się sieć infrastruktury i atrakcyjne zachęty inwestycyjne. Nie można zapomnieć, że praktycznie każdy pomysł można tu bardzo łatwo wdrożyć i ma się duże bezpieczeństwo inwestycji – Słowacja uchodzi za jedno z tych miejsc, które oceniane jest niezwykle pozytywnie za łatwość prowadzenia działalności gospodarczej i wysoki wskaźnik praw własności.

Kierunek słowacki sektor transportu

Słowacy skupiają się na tworzeniu zrównoważonego systemu transportu koncentrującego się na trzech jego rodzajach: transport na średnie odległości, dalekobieżny i miejski. Strategia rozwoju tego sektora wdrażana przez kraj i UE kładzie nacisk na budowanie nowych, wydajnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska zastosowań transportu. To okazja dla wielu przedsiębiorców i firm zagranicznych, także tych z Polski, aby być częścią tego rynku.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]