Categories Ciekawostki

Tłumaczenie witryn na WordPressie

WordPress to narzędzie, które w pewien sposób zrewolucjonizowało internet. Dzięki WordPress tworzenie stron internetowych nigdy nie było tak łatwe. Nawet nie znając HTML czy PHP, można stworzyć własną witrynę internetową. I to wcale nie byle jaką witrynę. W WordPressie można uzyskać naprawdę rozbudowane i bardzo funkcjonalne strony. Intuicyjna konfiguracja oraz zarządzanie stroną z poziomu pulpitu to duże zalety WordPressa. Co jeszcze ciekawego oferuje to narzędzie? Tłumaczenia stron internetowych. Obecnie, administratorzy stron dbają o to, by strona miała jak najwięcej uzytkowników. Dotarcie do większej liczby osób odwiedzających witrynę, może odbyć się poprzez tłumaczenie strony. Czy wordpress daje możliwość tłumaczenia strony? Tak, i jest w tym naprawdę dobre. Tłumaczenie witryn na WordPressie wcale nie jest takie trudne. Warto poznać to, co oferuje WordPress, aby w pełni wykorzystać jego możliwości.

Jak tłumaczyć strony na WordPressie?

Tworzenie strony w języku polskim na WordPressie to temat na inny artykuł. Pomijając to, warto wiedzieć, że gotową stronę można w całkiem łatwy sposób przetłumaczyć. Głównym sposobem na tłumaczenie stron na WordPressie są wtyczki. Co to takiego? Wtyczki to narzędzia, które „wtyka się” w stronę, aby mogły mogły one wykonać jakieś zadanie. Wtyczki do tłumaczenia stron na WordPressie służą właśnie tłumaczeniom. Tłumaczenie przy pomocy wtyczki jest łatwe i nie wymaga od użytkownika ogromnej wiedzy z programowania czy tworzenia stron. Wtyczki są po to, aby ułatwić pracę nad stroną. Można rzec, że wtyczka wykonuje skomplikowane tłumaczenie za użytkownika. A efekty działania wtyczek WordPressowych są naprawdę świetne.

Skąd pobrać wtyczkę? Wszelkie dodatki, w tym wtyczki, dostępne są repozytorium WordPress. Uzytkownik może wybrać swoja ulubioną lub poleconą przez innych użytkowników. Wtyczki są także poddawane ocenie użytkowników. Wybranie tej najlepiej ocenianej wtyczki WordPress jest więc bardzo proste.

 

Ciekawy artykuł: Tłumaczenie a vista

Najlepsze wtyczki do tłumaczenia witryn na WordPressie

Warto poznać kilka wtyczek do tłumaczenia strona na WordPressie. Taka wiedza pozwoli dopasować odpowiednia wtyczkę do wymagań użytkownika. Automatyczne tłumaczenie, jakie oferują wtyczki, oszczędza czas i ułatwia zarządzaniem strony. Tłumaczenie strony w WordPressie jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Jedna z najstarszych wtyczek jest WPML. Jej dużą zaletą jest fakt, że jest kompatybilna z innymi wtyczkami. Jest to bardzo stabilna wtyczka WordPress i posiada szerokie możliwości konfiguracji. Wadą tej wtyczki do tłumaczenia strona na WordPress jest to, że gdy użytkownik potrzebuje połączyć się za jej pomocą z bardziej rozbudowanymi usługami tłumaczeń, wymagana jest opłata. Warto przemyśleć wykupienie dodatkowego pakietu, jeśli strona internetowa przewidziana jest na długookresowe działanie lub jej celem jest np. aktywna sprzedaż na rynkach zagranicznych.

Dobrą wtyczka jest Loco Translate. Ta wtyczka tłumaczy statyczne elementy strony. Bez znajomości HTML, PHP czy CSS, potrafi przetłumaczyć widgety oraz inne elementy motywu. Co to daje w praktyce? Wszelkie elementy statyczne zostaną wyświetlane w wymaganej wersji językowej. Połączenie wtyczki Loco Translate z bezpłatną wersją WPML może okazać się, w wielu przypadkach, wystarczającym rozwiązaniem do tłumaczenia strona na WordPress.

Xili-language to kolejna propozycja wtyczki do tłumaczenia witryn na WordPressie. Jest to wtyczka bezpłatna, która tłumaczy stronę oraz jej statyczne elementy. A wadą jest fakt, że aby móc zautomatyzować pracę wtyczki, korzystać należy z dedykowanych szablonów WordPress.

Prowadzenie sklepu internetowego na platformie Shopify to możliwość wykorzystania wtyczki Weglot. Wtyczka automatycznie wykrywa treści. A kompatybilność z Shopify to wielka zaleta. Prowadzenie wielojęzycznego sklepu internetowego dzięki tej wtyczce do tłumaczenia, jest o wiele łatwiejsze.

Polylang to bardzo popularna wtyczka do tłumaczenia witryn na WordPressie. Jest bezpłatna, bardzo intuicyjna, co doceniają użytkownicy oraz pozwala na konfigurowanie jej w szerokim spectrum. To, na co można narzekać przy tej wtyczce to brak tłumaczenia motywów oraz wymagania do wersji WordPress – nie może być starsza niż 4.7.

Chyba wszyscy znają Google Translate. Wtyczka gTranslate jest połączona z translatorem Google. Dzięki tej wtyczce tworzyć można wielojęzyczne treści. Brakuje w niej tłumaczenia motywów. Posiada dużo widgetów do przełączania wersji językowej i pozwala na wiele czynności nawet w wersji bezpłatnej. Niestety, połączenie tej wtyczki do tłumaczeń stron na WordPress z innymi wtyczkami, wymaga zakupu wersji rozszerzonej.

Koniecznie sprawdź: Ile kosztuje tłumaczenie języka białoruskiego?

Tłumaczenie witryn na WordPressie jest łatwe!

Dzięki intuicyjnym wtyczkom, wielu użytkowników może samodzielnie tłumaczyć strony na WordPressie. Wtyczki pozwalają ustawić wiele parametrów. Wielojęzyczne wtyczki oferują utworzenie strony, która będzie miała zasięg międzynarodowy. Funkcjonalność oraz łatwość użycia to duże zalety wtyczek. Ich liczba pozwala na to, aby każdy zastosował wtyczkę, która spełni oczekiwania i wymagania.

Dzisiaj nie trzeba poświęcać mnóstwa czasu, aby stworzyć wielojęzyczna witrynę. Wtyczki oszczędzają czas. Dzięki WordPressowi, który dba o użytkowników oraz stara się im dostarczać jak najlepsze rozwiązania, wtyczki do tłumaczenia stron są aktualizowane i nadążają za obecnymi trendami.

Warto wiedzieć: Najbardziej przyszłościowe języki obce

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Czytaj również