Jak tłumaczyć strony na iOS?

Tłumaczenie nie zawsze musi być wykonane na perfekt. Jest wiele sytuacji, w których potrzebujesz po prostu zrozumieć sens słów. Bardzo często związane jest to z surfowaniem po sieci. Szukasz jakiś informacji, trafiasz na zagraniczną stronę internetową, ale niestety język obcy stanowi dla Ciebie barierę. Na szczęście dzięki translatorom wcale tak nie musi być. Z ich pomocą przetłumaczysz wszystko to, czego potrzebujesz. Wpis na blogu, post na Facebooku czy content na witrynie internetowej nie będą już stanowiły dla Ciebie zlepku niezrozumiałych słów. To tego odbędzie się to szybko! Czasem pojawia się jednak problem z przekładem na urządzeniach Apple’a. Jak tłumaczyć strony na iOS? Oto kilka praktycznych wskazówek!

Jak tłumaczyć strony na iOS?

Skoro czytasz te słowa zapewne jesteś nowym użytkownikiem iOS, systemu operacyjnego Apple’a stworzonego dla urządzeń mobilnych typu iPhone czy iPad. Jak zapewne się przekonałeś dla kogoś, kto nie miał wcześniej do czynienia z nim nie jest łatwo tłumaczyć strony internetowe na iPhonie Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim da się to zrobić! To z kolei oznacza, że lada moment będziesz miał dostęp do obcojęzycznych stron internetowych, na których możesz znaleźć wiele interesujących Cię informacji. Strony edukacyjne i te zawierające ciekawe podpowiedzi dla uczących się języków obcych. Witryny z tekstami ze świata mody, rozrywki, ale i finansów, prawa czy medycyny. Blogi najbardziej poczytnych i wpływowych blogerów na świecie. Rankingi sportowe wraz z komentarzami. Publikacje naukowe na stronach ośrodków naukowych. To i o wiele więcej można przetłumaczyć. Teraz pora dowiedzieć się, w jaki sposób możesz to zrobić mając w pobliżu swój sprzęt od Apple’a.

Oto kilka praktycznych wskazówek jak przetłumaczyć stronę internetową w Chrome.

  • Weź do ręki swojego iPhone’a lub iPada.
  • Teraz otwierasz wyszukiwarkę Google Chrome.
  • Następnie otwórz stronę w języku obcym, którą chcesz przetłumaczyć.
  • Spójrz na dół ekranu, zobaczysz tam wybór języka docelowego. Kiedy chcesz zmienić język domyślny kliknij w napis Więcej Języków i wybierz ten, który Cię interesuje.
  • Chrome wyświetli Ci tłumaczenie danej strony internetowej.
  • Kiedy chcesz tłumaczone strony internetowe na iPhonie były zawsze tłumaczone w tym języku kliknij Zawsze Tłumacz z Tego Języka.

Artykuły polecane dla Ciebie:

Tłumaczenie stron internetowych w Safari

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Choć te słowa Ludwiga Wittgensteina padły dawno wciąż są bardzo aktualne. Język obcy może być barierą. Współcześnie żyjemy nie tylko w rzeczywistym świecie, ale i w tym świecie wirtualnym. Internet daje nam dostęp do wielu artykułów, wpisów i postów autorów z każdego zakątka na naszej planecie. Wystarczy tylko wpisać wyszukiwarkę internetową hasło i na ekranach naszych komputerów lub smartfonów pojawiają się wyniki wyszukiwania. Wszystko to jest w zasięgu naszej ręki. Możesz przeczytać teksty sławnego latynoskiego pisarza udzielającego się w blogosferze, ale i mieć dostęp do publikacji naukowych udostępnionych przez uniwersytet z Anglii. A to dopiero czubek góry lodowej. Szkoda byłoby nie sięgnąć po to wszystko, co jest także dla Ciebie. Tylko jak to zrobić bez znajomości języka obcego i bez wiedzy o funkcjach przeglądarki Safari? Na szczęście wystarczy zdobyć trochę wiedzy, aby surfować po sieci bez ograniczeń! Wraz z iOS 8 wbudowano tu możliwość tłumaczenia stron internetowych.

Jak przetłumaczyć stronę w przeglądarce Safari? Oto kilka wskazówek!

  • Pracując na Macu otwierasz stronę, którą chcesz w danym momencie przetłumaczyć. Jeśli dana strona może być przetłumaczona wyświetli Ci się przycisk tłumaczenia. Klikasz w przycisk tłumaczenia. Następnie wybierasz język.
  • Na iPhonie otwierasz App Store i tam wyszukujesz Microsoft Translation. Instalujesz aplikację na swoim iPhonie lub iPadzie. W przeglądarce Safari otwierasz interesującą Cię stronę internetową. Stukasz w Dzielić i wybierasz Więcej. Włączasz Tłumaczenie. W ten sposób dodałeś funkcję translate do Safari. Teraz idziesz do strony www w języku obcym i klikasz w przycisk Dzielić. Dotykasz Tłumacz i otrzymujesz szybkie tłumaczenie witryn internetowych.

Tłumaczenie strony internetowej

Edward De Waal był zdania, że „z językami wszędzie jesteś w domu”. Właśnie! A przynajmniej znajomość języków obcych sprawia, że nie czujesz bariery komunikacyjnej i możesz zrozumieć drugą osobę, tekst czy dźwięk. Nie da się jednak władać wszystkimi językami stąd dobrze, że możliwe są tłumaczenia stron internetowych. Czasem będą to przekłady wymagające udziału zawodowego tłumacza, a czasem wystarczy mieć aplikację Tłumacz Google lub Microsoft Translator. Kiedy wybrać jedno rozwiązanie, a kiedy drugie? To bardzo proste. Kiedy masz do zrozumienia całe strony w językach obcych na własne potrzeby, użyj Google Translate czy innego translatora. Z kolei, gdy tłumaczenie tekstu dotyczy Twoich spraw, interesów czy sprzedaży, zaufaj profesjonaliście.

Warto jednak poświęcić trochę uwagi przekładowi strony internetowej. Dlaczego? Nawet jeśli to coś w rodzaju Twojego bloga czy portfolio artystycznego spójne i dobre tłumaczenie pomoże Ci nie tylko zwiększyć zasięgi, ale i sprawi, że zwiększysz zainteresowanie swoją osobą. Używając aplikacji Google Tłumacz czy translatora firmy Microsoft w rozsądny sposób, możesz osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. Oczywiście kiedy chcesz zarabiać na tym pieniądze lub testy dotyczące bardzo branżowych tematów czy specjalistycznej terminologii, warto pomyśleć o zawodowcu. Ważne, aby pamiętać, że wszystkie nowe technologie są dla nas i można z nich śmiało korzystać. Trzeba tylko zważyć dane tłumaczenie w Safari będzie zadowalające, a coś innego już wymaga udania się do specjalisty.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Czytaj również