Categories Edukacja

Angielskie czytanki z tłumaczeniem

Nauka języka angielskiego zaowocować może większymi możliwościami w przyszłości. Prawie miliard ludzi na świecie jest stanie się porozumiewać po angielsku. To sprawia, że angielski jest niemal językiem uniwersalnym. Jego znajomość pozwala na komunikowanie się w każdej części świata. Nauka angielskiego rozpoczętą we wczesnym wieku, daje możliwość najlepszego przyswojenia wiedzy. Dzieci chętnie uczą się nowych rzeczy. Język angielski wcale nie jest taki trudny, gdy nauka rozpoczyna się w wieku dziecięcym. Warto motywować najmłodszych do przyswajania angielszczyzny. Pomocne mogą być angielskie czytanki z tłumaczeniem. Co sprawia, że są szczególnie dobrym materiałem pomocniczym w nauce? Czy tylko dzieci mogą uczyć się z angielskich czytanek? Warto dowiedzieć się więcej, aby przekonać się o korzyściach, jakie dają angielskie czytanki z tłumaczeniem.

Angielskie czytanki z tłumaczeniem – dla kogo?

Angielskie czytanki to krótkie opowiadania, bajki, opowiastki. W czytankach angielskich znaleźć się mogą również baśnie, krótkie powieści czy rymowanki. Taka forma literacka jest dedykowana dzieciom. Dzieci nie są bardzo cierpliwe, dlatego długie formy literackie nie są w stanie skupić ich uwagi na dłuższy czas. Lekka forma, zabawna treść, rymy dokładne i bohaterowie ze sfery fantazji oraz fikcji, to wszystko sprawia, że dzieci szczególnie zainteresują się taką formą nauki. Angielskie czytanki z tłumaczeniem sprawdzają się nawet u bardzo opornych uczniów.

Czy tylko dzieciom dedykowane są angielskie czytanki z tłumaczeniem? Okazuje się, że nie. Dorośli również mogą korzystać z właściwości edukacyjnych czytanek. Czytanki angielskie to świetny sposób na utrwalanie języka, poznawanie nowych słów, obcowanie z literaturą angielską. Nie warto szufladkować form literackich, wszystko, co wspomaga naukę angielskiego jest przydatne i warte uwagi.

Koniecznie sprawdź: Czy francuski jest trudny?

Angielskie czytanki z tłumaczeniem – jak uczą?

Jedni wolą uczyć się wzrokowo, czytając treści. Inni preferują słuchanie, co usłyszane to zapamiętane. Jeszcze inni, muszą dotknąć tematu, aby go przyswoić. Angielskie czytanki z tłumaczeniem mogą łączyć wszystkie te formy. Jest to bardzo ciekawa możliwość nauki języka angielskiego. Rodzic czytając dziecku, modulując głos i naśladując dźwięki, pobudza jego wyobraźnię. To przyśpiesza procesy myślowe i utrwala nowo poznane słówka.

Angielskie teksty w formie czytanek, maja jeszcze jedna zaletę. Bardzo często angielskie czytanki są zaopatrzone w obrazki. Dziecko słucha czytanki, ogląda obrazki oraz ilustracje, a to wszystko sprawia, że wiedza niemal sama wchodzi do młodej głowy. I mimo że brzmi to dziecinnie, takie rozwiązanie sprawdza się również u dorosłych. Pobudzanie wyobraźni to bardzo dobry sposób na naukę angielskiego.

Musisz to wiedzieć: Jak nauczyć się brytyjskiego akcentu?

Angielskie czytanki z tłumaczeniem – gdzie je szukać?

Dzięki angielskim czytankom z tłumaczeniem, kształtuje się słownictwo, gramatyka oraz ogólne wyobrażenie o nowym języku obcym. Teksty po angielsku w formie czytanek to bardzo dobra metoda na pierwszy kontakt z językiem angielskim. Rodzic może czytać dziecku, a te starsze dzieci mogą samodzielnie ćwiczyć czytanie po angielsku. Opowiadania po angielsku są coraz chętniej praktykowane nie tylko w domowym nauczaniu, ale także na kursach stacjonarnych oraz online.

W księgarniach jest coraz więcej tekstów do czytania, które mogą być przydatne w nauce języka angielskiego. Półki „english” są oblegane przez klientów chętnych na zdobycie ulubionych pozycji. Papierowa książka ma swoje zalety. Dziecko może ją dotknąć, zabrać ze sobą i mieć frajdę z kolorowych obrazków.

Wiele czytanek w języku angielskim, dostępnych jest w internecie. Internet to źródło różnego rodzaju treści. Czytanki angielskie można łatwo spotkać w internetowych księgarniach i sklepach wysyłkowych online.

Wiele portali udostępnia czytanki bezpłatnie. Warto szukać darmowych czytanek angielskich z tłumaczeniem, aby przekonać się, że to dobry sposób na naukę angielskiego. Angielskie czytanki online również opatrzone są w obrazki i ilustracje. Nowoczesna technologia rośnie w siłę i jej o wiele atrakcyjniejsza dla współczesnych dzieci niż tradycyjne nośniki.

Ciekawy artykuł: Jak tłumaczyć quizy?

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Czytaj również